Az alga jótékony hatása

Alga, mint táplálék? A mi étrendünkben valahogy furcsán hangzik. A japánoknál már kevésbé, de ők azért elég sok bizarr dolgot csinálnak.

Alga, mint táplálék? A mi étrendünkben valahogy furcsán hangzik. A japánoknál már kevésbé, de ők azért elég sok bizarr dolgot csinálnak. Viszont tényleg sokáig élnek, miközben rengeteget tanulnak és dolgoznak.

Viszont tényleg sokáig élnek, miközben rengeteget tanulnak és dolgoznak. Japánban él a legtöbb idős ember, az átlag életkor közel 95 év. Ötvenezernél több százéves ember él Japánban! Ez lehet, hogy onnan is van, hogy évente 10 kilogramm algát megesznek? Összehasonlításképpen idehaza a cukorból évente 30-40 kg-ot tömünk magukba. Sőt, ennél még riasztóbb, hogy emellett +20-30 kg egyéb testidegen anyag (fölösleges só, tartósítószer, adalékanyag stb.) jut be a gyomrunkba élelmiszernek nevezne. Miközben az elmúlt évtizedekben drasztikusan, kb. 90%-kal csökkent az élelmiszerek tápanyag tartalma. Szóval törekedni kellene a minőségre, mert bizony eltemet bennünket a mennyiség.

Mit kell tudni az algákról, pontosabban a mikoralgákról?

A mikroalgák, a tengeri algákkal ellentétben, az édesvizekben nőnek. Jellemzően igen picik, 1 mm-nél is kisebbek.

Az algaegészség.com oldalon megrendelhető készítmény 4 mikroalgát tartalmaz, a leírás szerint az alga jótékony hatása hosszan sorolható. Az algák igen szívósak, zord körülmények között is megélnek a mélytengertől kezdve az antarktiszi fagyokon át a hőforrásokig. Igazi vitaminbombák: 1 gramm mikroalga 1 kilogramm zöldségnek felel meg. Egyben kiváló energiakapszulák is, telis-tele vitaminnal, ásványi anyaggal, nyomelemmel. Érdekesség, hogy a NASA űrkutatói is mikroalgákat fogyasztanak az űrutazásaik során. Szóval ne idegenkedjünk a mikroalgáktól, mert bizony a megfelelően kiválasztott alga jótékony hatással van ránk. További információ: algaegeszseg.com

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.